fbpx

DAJ SWOJEMU DZIECKU SUPERMOC

ZAPISZ JE NA TRENING UWAŻNOŚCI!

ZDROWIE

Wzmocnienie układu odpornościowego.

KONCENTRACJA

Zwiększenie zdolności koncentracji i polepszenie pamięci.

SPOKÓJ

Zwiększenie zdolności radzenia sobie z lękiem, niepokojem, zmartwieniami.

EMOCJE

Wzrost umiejętności rozpoznawania i radzenia sobie z emocjami.

KREATYWNOŚĆ

Większa otwartość na nowe.

SEN

Szybsze zasypianie i spokojniejszy sen.

ŻYCZLIWOŚĆ

Rozwój życzliwości dla siebie i innych.

RELACJE

Lepsze relacje interpersonalne.

JEDYNY TRENING DLA DZIECI NA ŚWIECIE

BĘDĄCY RÓWNOLEGŁYM 8-TYGODNIOWYM TRENINGIEM DO NAUKOWO PRZEBADANEGO PROGRAMU DLA DOROSŁYCH MBSR JON’A KABAT’A-ZINN’A
Pobierz broszurę - Metoda Eline Snel ⓒPobierz ofertę treningów dla przedszkoli/szkół

 

Zobacz aktualną listę wszystkich nauczycieli, w tym certyfikowanych trenerów z innych miast w Polsce (Gdańsk, Poznań, Warszawa, Wrocław) na stronie Eline Snel oraz na stronie Polskiego Towarzystwa Mindfulness:

 

STRONA ELINE SNELSTRONA PTM

Treningi

TRENING DLA DZIECI

 

PO CO MOJEMU DZIECKU TAKI TRENING?

 

Nasze dzieci najczęściej nie wiedzą, jak koncentrować swoją uwagę – jest to dla nich pojęcie abstrakcyjne.  Mają jednak świadomość, że jest to coś, czego nie umieją, a dorośli właściwie nie wiedzą, jak im to wyjaśnić. Program Eline Snel „Uwaga, to działa!” daje im narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, a ponadto świadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak innych.

 

CZY MOJE DZIECKO MOŻE SKORZYSTAĆ Z TEGO TRENINGU?

 

Trening jest skierowany do dzieci w wieku 5-11 lat. Treści są tak dostosowane, by odpowiadać na możliwości poznawcze oraz potrzeby emocjonalne uczestników każdej z grup wiekowych. Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni oraz prostych ćwiczeń, dzieci otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Bardzo obrazowe hasła, jak „przycisk pauzy”, „siedzieć jak żaba” czy „test spaghetti” pozwalają w łatwiejszy sposób opanować różne umiejętności w zakresie uważności.  

„Dzieci uczą się ćwiczyć swoją uważność: uspokoić gonitwę myśli, uchwycić i zaakceptować swoje emocje. Doskonalą bycie życzliwym dla siebie i innych. Celem ćwiczeń jest osiągnięcie spokoju, lepszej koncentracji, zrozumienia i łagodności.” – Eline Snel

Struktura treningu

– 8 lekcji (1 lekcja tematyczna raz w tygodniu – ok. 55 minut),

– codzienne 5-10 minutowe ćwiczenia utrwalające wykonywanie samodzielnie w domu.

 

Przed rozpoczęciem treningu zapraszam na konsultację:

 • dla rodzica (ok. 30 min), podczas której porozmawiamy o Pani/Pana oczekiwaniach i zdecydujemy, czy trening uważności jest najlepszym rozwiązaniem na ten moment oraz chętnie odpowiem na pojawiające się pytania
 • oraz dla dziecka (ok. 30 min)- będzie to okazja, abyśmy się nawzajem poznali, by dziecko opowiedziało, czego chciałoby się nauczyć na treningu oraz by poznało Żabę Freda, który będzie przewodnikiem podczas nauki uważności.

TRENING DLA NASTOLATKÓW

JAK WESPRZEĆ NASTOLATKA?

Jednego dnia tryska energią i jest wszędzie, idzie spać o 3 w nocy, zaś drugiego snuje się gdzieś po kątach, przemyka na tyle cicho, że ledwo zauważasz, że wyszedł do szkoły? Kłóci się o wszystko, a może unika jakichkolwiek dyskusji? – tak bywa w życiu nastolatka. To trudny czas zarówno dla młodego człowieka, jak i jego rodziców.

Jak w takim razie pomóc młodym ludziom:

 • poradzić sobie z emocjami, które nieustannie szaleją – raz w górę, raz w dół?
 • znaleźć równowagę między przyjaciółmi a szkołą?
 • opanować stres związany z egzaminami?
 • stać się szefem miliona myśli, które przepływają przez umysł? (np. “nie uda mi się”, “w życiu się tego nie nauczę!”, “i tak mnie nikt nie lubi”, “nauczyciel się na mnie uwziął” itp.)
 • wyciszyć się i znaleźć wewnętrzny spokój?
 • znaleźć swoje miejsce w grupie rówieśniczej?
 • rozwiązywać konflikty z kolegami?
 • skoncentrować się  jeszcze na zadaniach, które stawia przed nastolatkiem zarówno szkoła, jak i społeczeństwo?

 

To wszystko można znaleźć w treningu uważności Metodą Eline Snel „Uwaga, to działa!”, który jest dostosowany do potrzeb i możliwości rozwojowych nastolatków. Program daje dorastającym młodym ludziom narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, świadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak i innych. Trening jest przeznaczony dla młodzieży w wieku 12-19 lat. Jest to cykl 10 grupowych sesji po 90 minut oraz codziennej samodzielnej praktyki.

 

 

Struktura treningu

– 10 sesji (1 sesja tematyczna raz w tygodniu – 90 minut),

– codzienne 10-20 minutowe ćwiczenia utrwalające wykonywanie samodzielnie w domu oraz prowadzenie dziennika z obserwacjami.

 

Przed rozpoczęciem treningu zapraszam na konsultację:

 

 • dla rodzica (ok. 30 min), podczas której porozmawiamy o Pani/Pana oczekiwaniach, jak może Pani/Pan wspierać swoje dziecko podczas treningu oraz chętnie odpowiem na pojawiające się pytania
 • oraz dla nastolatka (ok. 30 min)- będzie to okazja, abyśmy się nawzajem poznali, by nastolatek opowiedział, czego chciałby się nauczyć na treningu i abyśmy zdecydowali, czy trening uważności jest najlepszym rozwiązaniem na ten moment.

Zapisy na treningi grupowe

Trening 5 - 11 latTrening 12 -19 lat

Zapisy na trening indywidualny

Zapisuję się

Spotkania otwarte dla rodziców i nauczycieli

 

 

Spotkania otwarte dla rodziców (1,5 h)


Spotkanie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych treningiem uważności dla dzieci. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się i DOŚWIADCZĄ: co to jest mindfulness/uważność, dlaczego najważniejsza jest własna praktyka, gdy chce się wspierać rozwój uważności u dziecka oraz na czym polega trening uważności dla dzieci Metodą Eline Snel (wykonamy przykładowe ćwiczenia z treningu).

 

Spotkanie trwa ok. 1,5 h i jest przewidziany drobny poczęstunek.

Zapisuję się

Spotkania otwarte "Uważność w szkole i przedszkolu" (2 h)


Spotkanie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych programem “Uważność w szkole i przedszkolu” (treningi uważności dla dzieci, nauczycieli i rodziców). Podczas spotkania uczestnicy DOŚWIADCZĄ, czym jest mindfulness/uważność, dowiedzą się, na czym polega program i jak go wprowadzić w przedszkolu/szkole, w jaki sposób uważność jest pomocna w pracy nauczyciela, jakie są korzyści z praktyki dla dzieci oraz dlaczego praktyka własna jest niezbędna, jeśli chce się wspierać rozwój uważności u dzieci.

 

 

Istnieje możliwość przeprowadzenia spotkań/ szkoleń w Twojej lokalizacji

Skontaktuj się z treneremSkontaktuj się z trenerem

Warsztaty dla rodziców i nauczycieli

Warsztaty dla rodziców i nauczycieli (3,5 h)

Uważność wychodzi naprzeciw potrzebie nauczycieli wniesienia fizycznego i psychicznego spokoju do pełnych pośpiechu czasów, w których żyjemy. Obecnie jesteśmy nieustannie bombardowani przez wszelkiego rodzaju bodźce. Czasem trudno jest nadążyć za zmianami, radzić  sobie z emocjami i uspokoić “umysł pełen myśli”. Niejednokrotnie prowadzi to do napięcia, złości, trudności w relacjach, czy problemów ze zdrowiem. Liczne badania (Jacennik, Szczepańska 2007) wskazują, że środowisko szkolne w Polsce charakteryzuje się dużym poziomem stresu psychologicznego wśród uczniów i nauczycieli. Jak sobie z tym wszystkim radzić?

Wyniki badań na całym świecie pokazują, że skuteczną drogą do poprawy jakości środowiska szkolnego są programy wdrażania uważności w szkołach. Liczne badania przeprowadzone na dużych populacjach wykazały, że praktyka uważności jest silnie powiązana z poczuciem zdrowia i dobrostanu. Treningi uważności stosuje się w warunkach szkolnych już od ponad 10 lat. Badania potwierdzają pozytywne efekty praktykowania uważności wśród nauczycieli:

 • zmniejszenie codziennego stresu, napięcia, niepokoju,
 • zwiększenie kreatywności,
 • zwiększenie stabilności emocjonalnej i niezależności od reakcji dzieci,
 • zwiększenie umiejętności koncentrowania się na dowolnym zadaniu,
 • poprawa relacji między nauczycielem i uczniami
 • spadek ilości wypaleń zawodowych,
 • wzrost poziomu życzliwości wobec siebie i uczniów.

 

Podczas warsztatów uczestnicy doświadczą, czym jest mindfulness/uważność w praktykach i ćwiczeniach. Będziemy wspólnie wykonywać ćwiczenia dla dzieci i na bazie własnego doświadczenia przyglądać się korzyściom płynącym z 8-tygodniowego treningu Metodą Eline Snel. Uczestnicy dowiedzą się, jak korzystając z książek Eline Snel z nagraniami ćwiczeń (“Uważność i spokój żabki”, “Moja supermoc”) mogą wspólnie z dziećmi wzmacniać swoją uważność i życzliwość .

 

Co daje szkolenie?

 • wiedzę: dlaczego uważność jest potrzebna w pracy z dziećmi, dlaczego najważniejsza jest własna praktyka, gdy chce się wspierać rozwój uważności u dziecka oraz jak możesz na co dzień ćwiczyć z dziećmi używając książek z nagraniami Eline Snel,
 • doświadczenie: uważności i bezpośrednich korzyści z niej płynących

 

Co mówią Uczestnicy:

“Byłam do tego sceptycznie nastawiona. Raczej jestem zero-jedynkowa, znów jakieś warsztaty ze zgłębiania siebie… Ale teraz widzę, ile może mi dać sam mój oddech i zwracanie uwagi na niego!”

“Kiedy rozluźniłam w ćwiczeniu ciało, poczułam w kręgosłupie ciepło i zniknął ból, który od dłuższego czasu tam czułam…”,

 „Spodziewałam się, że nie dam rady wysiedzieć 3 godziny. Tymczasem przeszedł mi ból głowy i czuję się zrelaksowana”,

 „Już wiem, że sama chcę ćwiczyć uważność, bo dzięki temu będę mogła lepiej wspierać dzieci”

*Szkolenie nie upoważnia do prowadzenia treningu uważności Metodą Eline Snel ©. 

Życzliwość dotyka serca bezpośrednio (...) pociesza, leczy, sprawia, że jesteśmy otwarci. Zawsze. Nawet gdy przydarza nam się coś trudnego i smutnego.

Eline Snel

Spotkania medytacyjne - CITIES OF LIGHT

Ze strony CITIES OF LIGHT: “Każdego miesiąca w 1012 pokojach na całym świecie gromadzą się ludzie, aby dzielić godzinę ciszy. Prosimy o otwarcie salonu na regularne sesje medytacyjne lub o odwiedzenie domu kogoś innego, aby razem siedzieć w milczeniu. Wspólne medytowanie jest jak powrót do domu. Harmonia i przepływ będące rezultatem tych spotkań wpływają nie tylko na Ciebie i Twoich przyjaciół, ale także na świat wokół Ciebie. W miastach, w których regularnie odbywają się sesje medytacyjne, występuje znacznie mniej przestępstw i przemocy oraz więcej kreatywności, płynności i dobrego samopoczucia.”

  

CITIES OF LIGHT TO INICJATYWA WYWODZĄCA SIĘ Z HOLANDII. MIAŁAM OKAZJĘ JĄ POZNAĆ ROK TEMU, GDY BYŁAM W AMSTERDAMIE PO KOLEJNYM SZKOLENIU TRENERSKIM U ELINE SNEL. W JEDNEJ ZE SZKÓŁ JOGI CO MIESIĄC ORGANIZOWANE SĄ MEDYTACJE, NA KTÓRE MOŻE PRZYJŚĆ KAŻDY. PO WSPÓLNYM GODZINNYM MILCZENIU- POCZĄTKOWO ZUPEŁNIE OBCY LUDZIE- CZULIŚMY SIĘ JAK PRZYJACIELE, KTÓRZY SPOTKALI SIĘ, ŻEBY ZROBIĆ COŚ DOBREGO DLA SIEBIE I INNYCH.  NA ŚWIECIE JEST JUŻ 1012 POKOI W 27 KRAJACH, KTÓRE DZIAŁAJĄ W TEN SPOSÓB. POSTANOWIŁAM OTWORZYĆ DLA NAS SWOJĄ SALĘ.

 

Wcześniejsze doświadczenie w medytacji nie jest wymagane. W zależności od potrzeb grupy w danym miesiącu, istnieje możliwość medytacji prowadzonej. Spotkania nie są kursem czy treningiem, nie musisz się zapisywać na wszystkie, możesz przyjść na jedno i spróbować. Zapraszam serdecznie starsze dzieci, nastolatków, dorosłych, rodziców, nauczycieli, uczniów, dyrektorów szkół, psychologów, pedagogów, miłośników odpoczynku, zabieganych, przeciążonych, zniechęconych, chcących się dzielić, smutnych, poirytowanych, szczęśliwych; tych, którym się chce przyjść i tym, którym się przyjść nie chce. Razem będziemy nic nie robić, siedzieć, leżeć, odkrywać w sobie i świecie to, co najlepsze- SERCE 🙂

 

 https://www.citiesoflight.org/living_rooms/2025 Ze względu na rozmiar sali ilość miejsc ograniczona do 16. Pierwsze zapisane 8 osób ma zagwarantowane poduszki do medytacji, pozostałe 8 jest proszone o zabranie swojej poduszki lub będą też dostępne krzesła.

 

Zapisuję się

ODWIEDŹ FANPAGE NA FACEBOOKU I BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z WSZYSTKIMI WYDARZENIAMI

ZAINTERESOWANY?

Zostaw swój adres e-mal. Od czasu, do czasu prześlemy nań najważniejsze informacje o naszej ofercie i organizowanych wydarzeniach. Gwarantujemy, że nie będzie to zalew nic nie wnoszących mejli.

 

 

UDAŁO SIĘ!

Share This