fbpx
bezpłatny kurs ON-LINE 

Praktyczne ćwiczenia uspokajające

Te ćwiczenia pomogły już wielu dzieciom i dorosłym, bo:

? natychmiast zmieniasz stan układu nerwowego
? mogą zająć tylko pół minuty dziennie i nadal być efektywne
? nie wymagają maty, specjalnego stroju ani sprzętu
? możesz je robić w domu, w szkole, w biurze – gdziekolwiek jesteś 

Świadoma praca z oddechem (breathwork) wpływa na Twoją równowagę chemiczną i hormonalną w sposób, który pozwala rozwinąć większą samokontrolę, poprzez pracę z umysłem, a nie przeciwko niemu.

Zrelaksowane oddychanie polega na wprowadzeniu więcej rozluźnienia, co umożliwia nawiązanie lepszego kontaktu z “autentycznym” ja i wspiera proces uzdrawiania

CZY TO JEST TO, CZEGO TERAZ POTRZEBUJESZ?

Niektóre korzyści płynące

ze świadomego głębokiego oddychania:

1. Uwalnia 70% toksyn – daje lepsze krążenie, sen i bardziej wydajną pracę organizmu.
2. Zwiększa aktywność nerwu błędnego – wywołuje uczucie spokoju i odprężenia.
3. Zmniejsza produkcję kortyzolu – a więc odczuwany stres.
4. Obniża ciśnienie (skuteczny w przypadku nadciśnienia) – zwiększa energię i wytrzymałość.
5. Poprawia pracę płuc, pomaga przy astmie.
6. Wzmacnia układ odpornościowy, wspierając układ limfatyczny, umożliwiając szybszy powrót do zdrowia po chorobie.
7. Łagodzi przewlekły ból (zwiększa produkcję neuroprzekaźników – dopaminy, oksytocyny, serotoniny)
8. Wspiera wydzielanie hormonów opóźniających starzenie się organizmu.
9. Zmniejsza poziom cholesterolu.

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Magda Kasprzyk jest doświadczoną podróżniczką w świecie zewnętrznym i wewnętrznym. Liczne wyprawy i spotkania doprowadziły do refleksji, że w świecie zdominowanym przez epidemię niepokoju i cierpienia, gdzie liczy się wyłącznie intelekt, który analizuje i dzieli- potrzeba integracji i powrotu do słuchania mądrości CAŁEGO UMYSŁU. Uwzględniając ciało, serce, relacje – jej misją jest pomoc w czułym zrozumieniu umysłu, odzyskaniu wewnętrznej mocy i budowaniu pełnych miłości relacji.

Z wykształcenia jest psychologiem, psychoterapeutką, superwizorką uważności, jedną z pierwszych w Polsce trenerek Safe & Sound Protocol. Współpracuje z Lisą Spiegel i Eline Snel, odbyła szkolenia z prof. Stephenem Porgesem. Miała zaszczyt występować obok takich osób jak Anna Zubrzycki, prof. Bogdan de Barbaro czy dr Stanisław Radoń.

Obecnie pracuje głównie w bajkowym lesie pod Wrocławiem własnym, autorskim programem “Pa Nda i podróż 8 zmysłów, a także podczas indywidualnych sesji dla dzieci i dorosłych.  

Głęboki oddech, poczucie rozluźnienia i bezpieczeństwa są podstawą dobrego samopoczucia i zdolności panowania nad sobą. Bez tego zwiększamy ryzyko pojawienia się ADHD, autyzmu, lęku, PTSD i depresji jako symptomów procesu oddzielenia i samotności w nas i między nami.

Podstawowe techniki oddechowe, praktyka uważności i życzliwość dla siebie mogą pomóc. 

* Gdy nie jesteś w stanie sam ćwiczyć, możesz potrzebować wspierającej osoby, która ułatwi uzyskanie dostępu do TWOJEJ CZUŁEJ ESENCJI o otwartym sercu – z nią się rodzimy i jest z nami całe życie niezależnie od doświadczeń. Jeśli cierpisz z powodu niepokoju, a kontakt z rodziną i przyjaciółmi to za mało, by sobie poradzić – zapraszam na konsultację psychoterapeutyczną. 

Obejrzyj także zaproszenie na mój pełny kurs

"Jak <<skupić>> dziecko na 30 minut"

ZAUFALI MI MIĘDZY INNYMI:

WROCŁAWSKIE CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZNEGO

INSTYTUT PSYCHOLOGII UNIWERSYTETU WROCŁAWSKIEGO

WROCŁAWSKIE CENTRUM DOSKONALENIA NAUCZYCIELI

ZAINTERESOWANY?

Zostaw swój adres e-mal. Od czasu, do czasu prześlemy nań najważniejsze informacje o naszej ofercie i organizowanych wydarzeniach. Gwarantujemy, że nie będzie to zalew nic nie wnoszących mejli.

 

 

UDAŁO SIĘ!