fbpx

100 ZŁ MNIEJ + ZOPTYMALIZUJ SWOJE SAMOPOCZUCIE W NOWYM ROKU

ZNIŻKA KOŃCZY SIĘ ZA

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

SAFE & SOUND PROTOCOL™ wSŁUCHaj się w spokój

Dla dorosłych i dzieci, którzy chcą uzdrowić układ nerwowy –

dzięki samoregulacji zyskać trwałe poczucie bezpieczeństwa, równowagi i panowania nad sobą.

 Obecnie nasze układy nerwowe są bezustannie wprowadzane w stan obronny przez informacje o katastrofach i wojnie oraz deficyt wspierających relacji. Nic dziwnego, że czujesz niepokój, przemęczenie, wybuchasz, martwisz się czy zamykasz się w sobie. Aby wrócić do poczucia bezpieczeństwa, niezbędna jest nauka dbania o własny układ nerwowy.

Autorski program Safe and Sound Protocol jest krokiem milowym na drodze do spokoju. Przez zmysł SŁUCHU wpływa na Twój NERW BŁĘDNY – centrum kontroli całego organizmu- co uspokaja Twój cały system nerwowy. Dzięki 15 skutecznym metodom samoregulacji, zmianie trybu życia i wsparciu grupy –  TA ZMIANA JEST TRWAŁA.

STARE PRZEKONANIA I WZORCE ODNOŚNIE SPOKOJU

“Nie jestem wystarczająca”

czy “Nie mam wystarczająco czasu na odpoczynek”

MUSZĄ ODEJŚĆ.

 

JAKIE EFEKTY DOSTRZEGASZ?

Czuj się lepiej

Czuj więcej bezpieczeństwa, spokoju.
Czuj mniej  drażliwości, niepokoju i przytłoczenia.

Myśl lepiej

Myśl jaśniej, uważniej i bardziej kreatywnie.
Myśl mniej sztywno i chaotycznie.

Kontaktuj się lepiej

Kontaktuj się bardziej otwarcie, autentycznie.
Kontaktuj się z mniejszą nieufnością i dystansem.

„Często zmieniamy położenie geograficzne. A to, czego potrzebujemy, to zmiana stanu układu nerwowego”

Stephen Porges

 

Poznaj nowy sposób na przeformułowanie przekonań dotyczących spokoju, uzdrowienie swojego dziedzictwa,

naucz się ufać swojemu ciału i zbuduj podstawy trwałego spokoju:

GOTOWY, BY CZUĆ SIĘ SPOKOJNIE?

 

Ludzie od wieków wykorzystują dźwięk, pieśni – by się uzdrawiać.

„W mitach pieśni leczą rany (…) Pieśni przynoszą ulgę w bólu, ich magiczny oddech leczy ciało. Pieśnią się wzywa i wskrzesza umarłych. (…) Trudno przewidzieć, co się dokładnie otworzy w człowieku dzięki bębnieniu i śpiewaniu, bo są to rzeczy przedziwne i niespodziewane. Można jednak być pewnym, że cokolwiek powstanie, będzie przykuwająco piękne.” Clarissa Pinkola Estes

W średniowiecznym Salento – pizzica tarantata – rytuał obejmujący grę na bębnie i taniec przy wsparciu całej społeczności – był do XX wieku uznaną metodą leczenia kobiecej depresji, traumy, samotności.             

Od tysięcy lat ludzie obserwowali, że doświadczenie muzyki połączone z ruchem, wyrażaniem tłumionych emocji i dzieleniem się doświadczeniem – uzdrawia, wyzwala i daje moc. Dzieje się to przy życzliwej obecności i wsparciu.

Nie dziwi więc, że w XXI wieku temat pojawia się w nowej odsłonie.

Safe & Sound Protocol™ (SSP) to pięciogodzinna interwencja dźwiękowa, która została opracowana w wyniku ponad 40 lat recenzowanych badań, opartych na Teorii Poliwagalnej dr Stephena Porgesa. To nieinwazyjne, innowacyjne podejście pomaga ludziom poczuć spokój i równowagę. Dzieje się to poprzez słuchanie specjalnie przetworzonej muzyki ze wsparciem wykwalifikowanego specjalisty, co trenuje układ nerwowy, aby czuć się bezpiecznie i swobodnie.  Kiedy ludzie są w stanie regulować swój stan fizjologiczny, aby czuć się emocjonalnie zrównoważonym, stwarza to możliwość większego zaangażowania społecznego i skutecznej terapii.

Komu może pomóc SSP?

Badania kliniczne pokazują, że SSP jest skuteczne w przypadku następujących trudności i wyzwań:

N

Trudności społeczne i emocjonalne

N

Kłopoty z koncentracją

N

Wyzwania związane z lękiem i traumą

N

Stresory, które oddziałują na zaangażowanie społeczne

N

Trudności w przetwarzaniu dźwięku

N

Nadwrażliwość słuchowa

CO MÓWIĄ UCZESTNICY

CO MÓWIĄ UCZESTNICY

 

Nie znałam tej teorii wcześniej, miałam wątpliwości co do skuteczności w przełożeniu na cenę. Po prostu zastanawiałam się, czy będzie warto. Jestem zaskoczona, jak skuteczne są takie ćwiczenia. W przeciwieństwie do terapii, skupialiśmy się tutaj na odczuwaniu spokoju. Pierwszy raz miałam taki czas, w którym skupiałam się na tym jak sobie pomóc, jak poczuć się komfortowo z taką czułością też dla siebie. Moje wielkie  odkrycie to: MAM BEZPOŚREDNI WPLYW NA TO JAK SIĘ CZUJĘ. Mam teraz lepsze relacje z dziećmi. 

 

Marta

 

Mój syn stał się bardziej dojrzały, spokojny, wyrozumiały. Zmniejszyła się częstotliwość agresji fizycznej, słownej. Zmniejszyła się ilość sytuacji, które wcześniej doprowadzały go do irytacji. A przede wszystkim potrafi skoncentrować się na powierzonym zadaniu, skupia się. 

 

o Wojtku, 5 lat

 

Program nie jest tani, więc miałem obawy, czy to słuszna inwestycja środków i czy na mnie to podziała. Dziś wiem, że to, jak się teraz czuje w świecie, było warte każdej złotówki. Szybciej wracam do równowagi po sytuacjach stresowych. Generalnie jest lżej, pogodniej, łagodniej, bezpieczniej. BEZCENNE!

 

Artur Błaszczyk

 

Magda Kasprzyk jest jedną z pierwszych trenerek SSP w Polsce.

Jest certyfikowana w tym zakresie i dokłada wszelkich starań, aby dostarczać go klientom w najbardziej odpowiedzialny klinicznie sposób. Współpracuje z superwizorami Integrated Listening Systems, twórcami SSP, aby sprostać specyficznym potrzebom klientów. Ukończyła 4-letnie studium psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, a swoją pracę poddaje superwizji u certyfikowanego superwizora Polskiej Federacji Psychoterapii. 

“Wiele dzieci jest traktowanych jak złe dzieci, ale są to dobre dzieci, które desperacko próbują przetrwać w tym świecie stosując różne rodzaje obron.”

Stephen Porges

Jak mogę uzyskać dostęp do SSP?

SSP jest pięciogodzinnym programem, który powinien być dostosowany do stanu autonomicznego danej osoby. Czasami jest to 5 kolejnych dni słuchania, czasami pół godziny dwa razy w tygodniu, a dla bardzo wrażliwych osób tylko parę minut słuchania dziennie z większymi odstępami między sesjami, dopóki zostanie ukończone 5 godzin protokołu.

Dla osób, które nie mają historii traumy, jest możliwość odbycia SSP online w ramach treningu grupowego. Integrated Learning Systems podczas pandemii wprowadziło wersję beta platformy cyfrowej, która pozwala na podłączenie klientów do aplikacji SSP z naciskiem na ścisłą współpracę i koregulację z trenerem w formie kontaktu online (Zoom).  Obecnie aplikacja jest dostępna tylko w wersji dla systemu Android, a wkrótce pojawi się również wersja dla iOS Apple.

Należy pamiętać, że interwencja ta nie ma na celu zastąpienia innych form terapii – jest ona przeznaczona do stosowania w sposób wspomagający.

Dla osób, które mają bardzo rozregulowany układ nerwowy i potrzebują pomocy terapeutycznej istnieje możliwość psychoterapii połączonej ze słuchaniem SSP podczas cotygodniowych sesji z terapeutą.

 

Psychoterapia na żywo / online

– szybki oddech, gonitwa myśli?

– nie możesz się zatrzymać?

– nie potrafisz utrzymać satysfakcjonujących relacji?

Wiem, jak się wychodzi z tej samotnej krainy cierpienia- zapisz się na pierwsze spotkanie i sprawdź, czy nasza współpraca może Ci pomóc.

Safe & Sound Protocol™ (grupowo online)

Badania kliniczne wykazały skuteczność SSP w przypadku:

– trudności społeczne i emocjonalne

– nadwrażliwość słuchowa

– trudności w przetwarzaniu dźwięku

– kłopoty z koncentracją

Safe & Sound Protocol™ dla rodzica i dziecka (online)

Zrozum i wyreguluj własny układ nerwowy, by móc towarzyszyć swojemu dziecku w podróży z Safe & Sound Protocol™ ku spokojowi, stabilności i lepszym relacjom.

Szczegóły programu

Używana w SSP muzyka to: dla dzieci – piosenki Disneya, dla dorosłych – popularne piosenki. Większość muzyki jest filtrowana i opracowana w celu wytrenowania mięśni ucha środkowego do słyszenia częstotliwości ludzkiego głosu. Ze względu na filtrowanie, które występuje, czasami muzyka SSP może brzmieć bardzo cicho, ponieważ niższe częstotliwości zostały wyeliminowane.

 W trakcie słuchania dozwolone są ciche czynności, takie jak kolorowanie, zabawa klockami, rysowanie itp.

Efekty

Niektóre ze zmian wspomaganych przez SSP to zwiększone zaangażowanie społeczne, większa zdolność do nawiązywania kontaktu wzrokowego, mniej konfliktów, mniej poczucia przytłoczenia i większa swoboda. Może to pomóc zmniejszyć lęk i depresję, zwiększyć potencjał i odporność, a także pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z nadwrażliwością słuchową.

„Dbamy o naszą wewnętrzną tożsamość jako„ ja ”, jednocześnie przyjmując rzeczywistość naszej wzajemnie połączonej tożsamości jako„ my ”. Prostym sposobem na zapamiętanie tej ważnej zintegrowanej tożsamości jest myślenie o sobie jako o „MWe” (ang. ME+WE – ja+my), zasadniczo powiązanej istocie, którą możemy z dumą nazywać człowiekiem ”.

Dan Siegel

Często zadawane pytania

Czy ta metoda jest przebadana?

Safe & Sound Protocol™ (SSP) to pięciogodzinna interwencja dźwiękowa, która została opracowana w wyniku ponad 40 lat recenzowanych badań, opartych na Teorii Poliwagalnej dr Stephena Porgesa. 

BADANIA NAUKOWE:

1. SSP zwiększyło regulację wagalną serca i znormalizowało przetwarzanie słuchowe u dzieci z zaburzeniem ze spektrum autyzmu. 

 

Przeczytaj

2. SSP poprawiło zachowania społeczne u dzieci z zaburzeniem ze spektrum autyzmu.Przeczytaj

Więcej informacji, badań i klinicznych zastosowań SSP można znaleźć na stronie Integrated Learning Systems.Przeczytaj
Więcej o teorii poliwagalnej?

Dr Stephen Porges, twórca Teorii Poliwagalnej i współtwórca  Safe & Sound Protocol™, zidentyfikował biologiczny porządek reakcji człowieka, który jest aktywny we wszystkich ludzkich doświadczeniach.

„Przychodzimy na świat wyposażeni w układ nerwowy służący do nawiązywania połączenia. Wraz z pierwszym tchnieniem, rozpoczynamy poszukiwanie poczucia bezpieczeństwa w naszym ciele, w naszym środowisku i w naszych relacjach z innymi. Autonomiczny układ nerwowy jest naszym osobistym systemem nadzoru, zawsze na straży, zadając pytanie “Czy to jest bezpieczne?”. Jego celem jest ochrona nas poprzez wyczuwanie bezpieczeństwa i zagrożenia, wsłuchiwanie się z chwili na chwilę w to, co dzieje się w naszym ciele i wokół niego oraz w relacje, jakie mamy z innymi. Składa się z dwóch głównych gałęzi: współczulnej i przywspółczulnej. Reaguje na sygnały i doznania poprzez trzy ścieżki- gałąź współczulną i przywspółczulnąnerw błędny brzuszny i grzbietowy

Dobrego samopoczucia doświadczamy, gdy trzy części naszego autonomicznego układu nerwowego działają razem. Aby zrozumieć tę integrację wyobraźmy sobie dom.

Nerw błędny grzbietowy obsługuje “podstawowe media” w domu. Ten system działa stale w tle, utrzymując nasze podstawowe układy ciała w ruchu i w porządku. Gdy w systemie pojawia się problem, zwracamy na niego uwagę. Kiedy wszystko działa bez zakłóceń, funkcje organizmu działają automatycznie. Bez wpływu układu błędnego brzusznego, podstawowe media obsługują pusty dom, dom bez życia. Albo, jeśli nawet ktoś tam jest, nie czuje się komfortowo. Wszystko jest ustawione na minimum – na tyle, aby utrzymać cyrkulację powietrza i zapobiec zamarzaniu rur. Można tu przetrwać, ale nie da się żyć.

Gałąź współczulna stanowi system alarmowy zapewniający szereg reakcji i uzbrojony do reagowania na wszelkie sytuacje kryzysowe. Ten system alarmowy jest zaprojektowane tak, aby wywołać natychmiastową reakcję, a następnie wrócić do stanu gotowości. Bez wpływu układu błędnego brzusznego, system alarmowy otrzymuje stały strumień powiadomień alarmowych i ciągle włącza się alarm.

Układ błędny brzuszny pozwala nam rozgościć się i delektować się domem, który zamieszkujemy. Możemy cieszyć się nim jako miejscem do odpoczynku i odnowy wewnętrznej oraz jako miejscem do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Czujemy działanie “podstawowych mediów” w tle. Rytmy naszego serca i oddechu są regulowane. Ufamy, że “system alarmowy” jest w stanie gotowości. Integracja systemów pozwala nam być współczującymi wobec innych, ciekawymi świata, w którym żyjemy, połączonymi emocjonalnie i fizycznie z osobami wokół nas.” (Źródło: rhythmofregulation.com)

Jakie są przeciwwskazania do stosowania SSP online?

Osobom doświadczającym którejkolwiek z poniższych trudności najlepiej służyć będzie osobista praca w pojedynkę z wykwalifikowanym terapeutą w formie stacjonarnej:

  • Angażuje się w zachowania związane z samookaleczeniem
  • Doświadcza myśli/ideacji samobójczych
  • Niedawno rozpoczął lub zmienił rodzaj/ dawkę leku psychiatrycznego
  • Niedawno doznał urazu głowy lub doświadczył znacznej niestabilności medycznej
  • Niedawno doświadczył poważnego, destabilizującego wydarzenia w życiu osobistym (rozwód, śmierć, utrata pracy, itp.).
  • Mieszka w niestabilnym/trudnym gospodarstwie domowym
  • COVID-19 miał lub ma znaczący wpływ na jego funkcjonowanie
  • Ma obecnie ataki padaczki
  • Ma historię znaczącej traumy
Czego mogę się spodziewać stosując SSP?

SSP został opisany jako “portal do systemu zaangażowania społecznego” i może mieć duży wpływ na to, w jaki sposób Ty (lub Twoje dziecko) wchodzisz w interakcje z otaczającym Cię światem.

Osoby, które mają bardzo wrażliwe systemy nerwowe, np. cierpiące wskutek traumy, lęku i nadwrażliwości, mogą mieć duże trudności z odnalezieniem się i koncentracją w kontaktach społecznych.  W tej zdolności do czucia się bezpiecznie z innymi ludźmi pośredniczy nerw błędny, który jest częścią autonomicznego układu nerwowego. Stephen Porges nazwał to Systemem Zaangażowania Społecznego (SES), który odnosi się do tej części układu nerwowego, która wyłapuje nieświadome sygnały o tym, czy dana osoba lub sytuacja jest bezpieczna, czy też nie.  System ten zawsze działa- dzięki temu utrzymuje nas przy życiu.  Z drugiej strony, może to być wyczerpujące dla tych, których układy nerwowe są bardzo wrażliwe i stale wyczuwają potencjalne zagrożenia, nawet gdy sytuacja jest obiektywnie bezpieczna.

SSP uczy SES poczucia bezpieczeństwa i regulacji poprzez system słuchowy, który jest portalem dla reszty autonomicznego układu nerwowego i zdolności do czucia się ugruntowanym i obecnym, nawet pod wpływem stresu.  Kiedy klienci uczą się czuć bezpiecznie, są w stanie przetwarzać ludzką mowę i niuanse komunikacji emocjonalnej.  Poprawia to zdolność do zarządzania swoim samopoczuciem, regulowania emocji i skuteczniejszego angażowania się w komunikację interpersonalną.

Zasadniczo, SSP otwiera system nerwowy na większe zaangażowanie społeczne. To, co następuje po SSP, może utrwalić i powiększyć efekty interwencji. Stosowanie SSP opiera się na bezpiecznej i dostrojonej relacji z drugą osobą, ale niektóre osoby mogą potrzebować lat psychoterapii, aby zintegrować w sobie zdolność do trwałej samoregulacji. SSP usprawnia terapię poprzez koncentrację na treningu stanu fizjologicznego, tworząc w ten sposób platformę nerwową, która poprawia regulację emocji i przyspiesza trwałe zmiany, których ludzie poszukują w terapii.

 

To właśnie powtarzające się i spójne wspierające reakcje ludzi wokół Ciebie/ Twojego dziecka wzmocnią nowe poczucie bezpieczeństwa i nowe zachowania.

Ważne jest również, aby zdać sobie sprawę z tego, że jeśli jesteś rodzicem z dużym lękiem, to wskazane jest, byś Ty sam skorzystał z SSP (wskazana też może być psychoterapia) i zaleca się, abyś ukończył program przed dzieckiem, aby uzyskać najbardziej optymalne rezultaty. Nie można tego za bardzo podkreślić – by czuć się bezpiecznie dziecko musi mieć przy sobie choć jedną osobę, która potrafi je ukoić, być obecna i dostrojona do niego. Każda osoba inaczej zareaguje na trening SSP, dlatego tak ważna jest współpraca z terapeutą. Osoby, które doświadczyły traumy czy mają nieprzeżytą żałobę, mogą mieć silne przeżycia emocjonalne w drodze do stanu odprężenia i będą potrzebowały wsparcia terapeuty, który pomoże im podjąć decyzję o przebiegu treningu oraz przetworzyć znaczenie tych pojawiających się emocjonalnych doświadczeń. Jeśli dziecko ma za sobą trudne doświadczenia, w wyniku SSP dziecko może przechodzić przez cykle walki i ucieczki (lęk, trudności ze snem, męczące wspomnienia/obrazy, drażliwość, niepokój ruchowy) do ok. 7 tygodni po interwencji- będzie potrzebowało dużo miłości i wsparcia nie tylko na sesjach z terapeutą, a przede wszystkim od swoich najbliższych.

ZAINTERESOWANY?

Zostaw swój adres e-mal. Od czasu, do czasu prześlemy nań najważniejsze informacje o naszej ofercie i organizowanych wydarzeniach. Gwarantujemy, że nie będzie to zalew nic nie wnoszących mejli.

 

 

UDAŁO SIĘ!