fbpx

Podczas jednej z długich podróży spotkałam w hiszpańskich górach mądrego człowieka, który podzielił się ze mną wierszem:

With an open heart (z otwartym sercem)

and a quiet mind (i cichym umysłem)

there are no doors (nie ma żadnych drzwi)

Uważność w życiu codziennym ułatwia mi otwieranie serca, wyciszanie umysłu i czerpanie z wewnętrznej mądrości. Chcę się tym dzielić z innymi. Pracą z dziećmi pasjonuję się się od zawsze. Kocham z nimi odkrywać supermoc uważności. Podczas tych spotkań doświadczamy, że nie musimy się zmieniać. Wystarczy wracać do spokoju oddechu i ciepłego serca. 

KLIKNIJ TUTAJ, by dowiedzieć się więcej- jak pracuję i z jakich metod korzystam.

KWALIFIKACJE

Już w trakcie studiów interesowałam się pracą z ciałem- uczestniczyłam w ścieżce zajęć poświęconych cielesności w psychoterapii oraz ukończyłam trening MBSR. Tak zaczęła się moja przygoda z uważnością. Ukończyłam również Certyfikowany Kurs Mindfulness (MBLC) i Certyfikowany Kurs Compassion (CBLC), nadal doskonalę się w Mindfulness Association biorąc udział w szkoleniach i odosobnieniach. 

Jestem certyfikowanym trenerem uważności dla dzieci i nastolatków Metody Eline Snel© w Academy for Mindful Teaching. Zajmuję się kwalifikacją oraz superwizją trenerów Academy for Mindful Teaching w Polsce. Współpracowałam przy polskiej adaptacji materiałów dla trenerów czterech grup wiekowych dzieci i nastolatków oraz dla nauczycieli. Superwizuję swoją pracę u twórczyni metody w Holandii.

Współpracuję z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Instytutem Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego prowadząc zajęcia dla studentów. Popularyzuję wiedzę o uważności dla dzieci, nastolatków i dorosłych podczas spotkań otwartych, konferencji, warsztatów oraz współprowadząc pierwszą polską stronę promującą uważność i trening Metodą Eline Snel. Współorganizuję Festiwal Uważności oraz konferencję uWAŻNI DOROŚLI-uWAŻNE DZIECI

WYKSZTAŁCENIE

 Z wykształcenia jestem psychologiem (jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim) w trakcie 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej MKN w Krakowie i członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej i Systemowej. Wciąż doskonalę się zawodowo. 

Nauczyciele uważności i współczucia oraz terapeuci, którym tak dużo osobiście zawdzięczam i którzy są wielką inspiracją w mojej pracy to: Agata Pawlicka-Czarny, Anna Biesiada, Dagmara Kuczyńska- Ginko, Katarzyna Górka, Stanisława Kufel, Milena Karlińska-Nehrebecka, Alicja Heyda, Annick Nevejan,Anna Zubrzycki, Adam Sołek, Dorota Chlebuś, Eline Snel, Anthony Korahais.

ROZWÓJ

Uczestniczyłam w licznych konferencjach (również współorganizowałam 2 konferencje na Uniwersytecie Wrocławskim: „Cielesne korzenie psychiki. O pracy z ciałem w psychoterapii”) i kursach doskonalących z zakresu pracy z ciałem i rozwoju osobistego (m.in. Core Energetcs, Metoda Feldenkraisa, TRE, Analiza Bioenergetyczna, Focusing).

LATA DOŚWIADCZEŃ W PRACY Z DZIEĆMI

%

PROCENT DZIECI I NASTOLATKÓW ZADOWOLONYCH Z UDZIAŁU W TRENINGU

GODZINY POŚWIĘCONE NA PRAKTYKĘ METODY ELINE SNEL

GÓRY

Od dzieciństwa dawały ciszę. Nie pozwalały się przyzwyczajać do tego, co jest. Uczyły smakować każdą chwilę i widok, bo zdarza się tylko raz. No i daleko chodzić- wiadomo, najlepsze knedliki i naleśniki z czekoladą są po czeskiej stronie 😉

FOTOGRAFIA

Fotografuję przede wszystkim to, co mnie zauroczy, zafascynuje, zaskoczy podczas podróży. Chcę świadomie uchwycić właściwy moment, dlatego fotografuję aparatem analogowym. Marka Zorki. Model 4. Nie chcę go zamienić na inny. ( kliknij strzałkę > po prawej, by przejść dalej)

AZJA

Przygoda z Azją zaczęła się, gdy zaczęłam Studium Języka i Kultury Chin. Potem były podróże do Chin, na Filipiny. Czego mnie nauczyły? Przede wszystkim odwagi, wiary w ludzką życzliwość i nieuleczalnej miłości do chińskich pierożków jiaozi.

LWÓW

Przy ul. Ormiańskiej napis głosi, że do nieba 12 metrów… Ale czuć je znacznie bliżej. Pijąc gorącą czekoladę po lwowsku na dachu z przyjaciółką artystką, przechadzając się cichymi uliczkami o wielu wspomnieniach, patrząc na Klimta w oknie, słuchając pianisty wieczorem w Kawiarni Sztuka. Zimą i latem- zawsze gościnny, zawsze pozostawia tęsknotę.

BAŁKANY

Jak już, to tylko na stopa. Przede wszystkim urzekły mnie gościnnością mieszkańców, przypadkowymi spotkaniami przy kawie w tureckiej dzielnicy Skopje, ciepłymi fiordami Czarnogóry.