fbpx

Żaba Fred

Dla dzieci i dorosłych- symbol uważności, przyjaciel i mistrz.

Pomaga zrozumieć, że nawet żaby ćwiczą, by potrafić siedzieć z uwagą. 

Fred Żaba w naturalny sposób wprowadza dzieci w świat uważności

i życzliwości poprzez gry, zabawy, historie, ćwiczenia i dyskusje.

“Żaby należą do rodziny kosmopolitycznej- zamieszkują aż 6 kontynentów! 
Jak ze spokojem radzić sobie w każdych warunkach- na mokradłach, na pustyni, w wysokich górach, w deszczu i w skwarze, pośród wielu zagrożeń i niebezpieczeństw?
Fred Żaba, korzystając z mądrości wszystkich pokoleń żab, od 2008 roku w 27 językach uczy dzieci na całym świecie uważności.”

Historia Freda Żaby

Fred Żaba, którego przed sobą widzicie, przyszedł do mnie w pewien marcowy wieczór. W tym czasie prowadziłam treningi uważności w podstawówce i w różnych grupach dzieci ze swoją fantastyczną szczerością zwracały uwagę, że ówcześnie przeze mnie używana maskotka żaby była po prostu brzydka. Siedziałam więc wieczorem patrząc na żabę z zezem rozbieżnym i zaczęłam szukać nowej maskotki w internecie. Allegro, Aliexpress, Ikea – żaden Chińczyk nie przyszedł z pomocą. Nie było Freda. Tego, który bez zeza spojrzy w oczy dzieciom i trafi do ich serc. Kiedy z rezygnacją zamknęłam komputer- zobaczyłam pod powiekami twarz Freda. I wtedy mnie oświeciło: Przecież umiem szyć na maszynie! Szalone szkicowanie, kreślenie, wycinanie i szycie zakończyło się o poranku, kiedy to Żaba Fred z sercem tak widocznym, że nikt go nie przeoczy, radośnie spojrzał mi w oczy. 

 

Od tej pory Fred towarzyszy dziesiątkom dzieci, gdy tańczą z nim, siedzą w ruchu i bezruchu, uczą się obserwować oddech, myśli, uczucia, płaczą, śmieją się, złoszczą i rysują. Dzieci pytają, skąd mam Freda i ze zrozumieniem kiwają głową, że po prostu pewnego dnia do mnie przyszedł. Wiele dzieci pyta: „Dlaczego ma serca nawet na twarzy?”, „Dlaczego ma koronę?” – i jest to dla nich tak naturalne, że uczą się wtedy o uważności, współczuciu- uwielbiają słuchać opowieści o przygodach Freda.

DLACZEGO TWOJE DZIECKO CHCE MIEĆ ŻABĘ FREDA

Wiele dzieci pyta „Czy mogę mieć mojego Freda?”, „Czy mogłaby Pani zrobić dla mnie jednego?”. Dlatego postanowiłam stworzyć więcej Fredów, by przypominały dzieciom, że zawsze mogą się zatrzymać i o siebie zatroszczyć oraz by zachęcały je do dzielenia się uważnością i życzliwością z przyjaciółmi. I tu z pomocą przyszła moja nauczycielka szycia na maszynie- wszędobylska, energiczna i świetnie dogadująca się z dziećmi- Stefa! Spod jej rąk wyszli pierwsi szmaragdowozieloni bracia Freda Żaby!

USZYCI Z MIŁOŚCIĄ, DBAŁOŚCIĄ O SZCZEGÓŁY- KAŻDY NIEPOWTARZALNY I JEDYNY

Każdy Fred jest numerowany. Fred nr 2 jest już w Holandii ze swoją duchową mamą- Eline Snel- twórczyni Metody Eline Snel, Fred nr 3 uczy dzieci uważności z trenerką Metody Eline Snel z Warszawy- Beatą Kamińską-Suchanek.

FREDOWA METRYCZKA

Dekoracja “Fred Żaba”

  • Wypełnienie silikonowe antyalergiczne.

  • Wysokość 65 cm (+/-2 cm).

  • Tkanina 100% len, Filc wełniany.

  • Wymaga pomocy w siedzeniu i przytulania!

Fred Żaba jest w 100% wykonany ręcznie, dlatego mogą pojawić się drobne różnice, które stanowią o wyjątkowości i niepowtarzalności zamówionego przez Państwa Freda.

Projekt

Magda Kasprzyk

Wykonanie

Robótki Stefci

Uszyte

we Wrocławiu

Ile zapłacę za Freda?

Ilość dostępnych Fredów: 10

Inwestycja

300 zł (dla dzieci, które brały udział w treningu uważności- 250 zł) + koszt dostawy 

Opcje dostawy

PACZKOMAT: 25 ZŁ (przewidywany termin doręczenia to 3-4 dni robocze)

JAK DOKONAĆ ZAKUPU? 

Wystarczy, że wpłacisz podaną kwotę z wliczoną formą dostawy na konto: Magda Kasprzyk MINDFULNESS DLA DZIECI 66 1140 2004 0000 3102 7790 0537 i wyślesz wiadomośc na e-mail magda@magdakasprzyk.pl z danymi do wysyłki i ew. faktury. Fred będzie u Ciebie tak szybko, jak to możliwe 🙂 

 

ZAINTERESOWANY?

Zostaw swój adres e-mal. Od czasu, do czasu prześlemy nań najważniejsze informacje o naszej ofercie i organizowanych wydarzeniach. Gwarantujemy, że nie będzie to zalew nic nie wnoszących mejli.

 

 

UDAŁO SIĘ!