fbpx

Żaba Fred

Dla dzieci i dorosłych- symbol uważności, przyjaciel i mistrz. Pomaga zrozumieć, że nawet żaby ćwiczą, by potrafić siedzieć z uwagą. Fred Żaba w naturalny sposób wprowadza dzieci w świat uważności i życzliwości poprzez gry, zabawy, historie, ćwiczenia i dyskusje

“Żaby należą do rodziny kosmopolitycznej- zamieszkują aż 6 kontynentów!

Jak ze spokojem radzić sobie w każdych warunkach- na mokradłach, na pustyni,

w wysokich górach, w deszczu i w skwarze, pośród wielu zagrożeń i niebezpieczeństw?

Fred Żaba, korzystając z mądrości wszystkich pokoleń żab, od 2008 roku w 27 językach

uczy dzieci na całym świecie uważności.”

Historia Freda Żaby

 

Fred Żaba, którego przed sobą widzicie, przyszedł do mnie w pewien marcowy wieczór. Nie przez marcujące koty, ale męczące myśli i wspomnienia. W tym czasie prowadziłam treningi uważności w podstawówce i w różnych grupach dzieci ze swoją fantastyczną szczerością zwracały uwagę, że ówcześnie przeze mnie używana maskotka żaby była po prostu brzydka. Siedziałam więc wieczorem patrząc na żabę z zezem rozbieżnym i zaczęłam szukać nowej maskotki w internecie. Allegro, Aliexpress, Ikea – żaden Chińczyk nie przyszedł z pomocą. Nie było Freda. Tego, który bez zeza spojrzy w oczy dzieciom i trafi do ich serc. Kiedy z rezygnacją zamknęłam komputer, oczy i drzwi nadziei- zobaczyłam pod powiekami twarz Freda. I wtedy mnie oświeciło: Przecież umiem szyć na maszynie! Szalone szkicowanie, kreślenie, wycinanie i szycie zakończyło się o poranku, kiedy to Żaba Fred z sercem tak widocznym, że nikt go nie przeoczy, radośnie spojrzał mi w oczy. 

 

 

Od tej pory Fred towarzyszy dziesiątkom dzieci, gdy tańczą z nim, siedzą w ruchu i bezruchu, uczą się obserwować oddech, myśli, uczucia, płaczą, śmieją się, złoszczą i rysują. Dzieci pytają, skąd mam Freda i ze zrozumieniem kiwają głową, że po prostu pewnego dnia do mnie przyszedł. Wiele dzieci pyta: „Dlaczego ma serca nawet na twarzy?”, „Dlaczego ma koronę?” – i jest to dla nich tak naturalne, że uczą się wtedy o uważności, współczuciu- uwielbiają słuchać opowieści o przygodach Freda.

 

 

 

„Czy mogę mieć mojego Freda?”

Wiele dzieci pyta „Czy mogę mieć mojego Freda?”, „Czy mogłaby Pani zrobić dla mnie jednego?”. Dlatego postanowiłam stworzyć więcej Fredów, by przypominały dzieciom, że zawsze mogą się zatrzymać i o siebie zatroszczyć oraz by zachęcały je do dzielenia się uważnością i życzliwością z przyjaciółmi.

I tu z pomocą przyszła moja nauczycielka szycia na maszynie- wszędobylska, energiczna i świetnie dogadująca się z dziećmi- Stefa! Spod jej rąk wyszli pierwsi szmaragdowozieloni bracia Freda Żaby!

Zajrzyj do Stefy!

Uszyci z miłością, dbałością o szczegóły- każdy niepowtarzalny i jedyny.

Każdy Fred jest numerowany. Fred nr 2 jest już w Holandii ze swoją duchową mamą- Eline Snel- twórczyni Metody Eline Snel, Fred nr 3 uczy dzieci uważności z trenerką Metody Eline Snel z Warszawy- Beatą Kamińską-Suchanek. 

Fredowa metryczka

Dekoracja “Fred Żaba”

  • Wypełnienie silikonowe antyalergiczne.
  • Wysokość 65 cm (+/-2 cm).
  • Wymaga pomocy w siedzeniu i przytulania!

Skład

  • Tkanina 100% len
  • Filc wełniany

Projekt: Magda Kasprzyk

Wykonanie: Robótki Stefci

Uszyte we Wrocławiu

 

Fred Żaba jest w 100% wykonany ręcznie, dlatego mogą pojawić się drobne różnice, które stanowią o wyjątkowości i niepowtarzalności zamówionego przez Państwa Freda 

Ile zapłacę za Freda?

Ilość dostępnych Fredów: 2 (Kolejny “miot” Fredów będzie dostępny w kwietniu.)

 

Inwestycja: 250 zł + koszt wybranej opcji dostawy 

 

PACZKA POCZTOWA PRIORYTETOWA 20 ZŁ (przewidywany termin doręczenia to 3-4 dni robocze)

PACZKA 24 25 ZŁ (przewidywany termin doręczenia to 2-3 dni robocze)

Jak dokonać zakupu?

Wystarczy, że wpłacisz podaną kwotę z wliczoną formą dostawy na konto: Magda Kasprzyk MINDFULNESS DLA DZIECI 66 1140 2004 0000 3102 7790 0537 i wyślesz wiadomośc na e-mail magda@magdakasprzyk.pl z danymi do wysyłki i ew. faktury. Fred będzie u Ciebie tak szybko, jak to możliwe 🙂