fbpx

Zapraszam na grupowe zajęcia uważności i terapii w lesie dla nastolatków w wieku 12-17 lat w borkowickim lesie przy Pensjonacie Enklawa (20-30 minut drogi od Wrocławia).

 

CO DOSTAJE TWOJE DZIECKO:

 • LEPSZA OCHRONA PRZED INFEKCJAMI I NOWOTWORAMI – zwiększenie liczby komórek NK (natural killer cells).
 • POCZUCIE SZCZĘŚCIA– wspierająca życzliwa grupa, poczucie zrozumienia, naturalne światło słoneczne, ćwiczenia fizyczne i kontakt ziemią (bakterie Mycobacterium vaccae) zwiększają poziom serotoniny i oksytocyny.
 • USPOKOJENIE I OŻYWIENIE– naturalna sceneria angażuje umysł, ćwiczy mózg, jednocześnie go nie męcząc; a praktyka uważności, uważnego ruchu i praca z umysłem wzmacnia to działanie;

CZY JEDNO MIEJSCE MOŻE DAĆ DZIECKU LEPSZY ROZWÓJ POZNAWCZY, KREATYWNOŚĆ, KONCENTRACJĘ, ZDOLNOŚĆ DO PRACY ZESPOŁOWEJ, POBUDZENIE UWAGI BEZ ZMĘCZENIA, UCZUCIE PRZYJEMNOŚCI I RELAKSU, OCHRONĘ PRZED DEPRESJĄ I STANAMI LĘKOWYMI, KORZYSTNE ZMIANY W MÓZGU, POCZUCIE KONTROLI, ZDROWSZY SEN I LEPSZY APETYT? TAK, OD LAT NAUKOWCY MÓWIĄ, ŻE TAKIM MIEJSCEM SĄ LASY.

Już po kilku minutach przebywania w lesie notuje się zmiany pulsu i ciśnienia krwi, po 20 minutach przywraca się żywotność umysłu i zdolność koncentracji, a po 30 minutach spada poziom hormonu stresu- kortyzolu.

Ludzie żyją w gęsto zabudowanych miastach od 6 pokoleń. 350.000 pokoleń żyło w bliskości natury- fikcją jest zatem oczekiwanie od organizmu i umysłu ludzkiego, który wyewoluował w odniesieniu do świata natury, że będzie działał optymalnie w sztucznym środowisku miejskim.

NIESTETY PRZECIĘTNE DZIECKO TYGODNIOWO SPĘDZA MNIEJ CZASU NA ZEWNĄTRZ NIŻ WIĘZIEŃ W ZAKŁADZIE KARNYM O ZAOSTRZONYM RYGORZE. Zmieńmy to i wróćmy do naszej natury i zdrowia!

 

CO WCHODZI W SKŁAD PROGRAMU:

 • 9 grupowych sesji treningowo-terapeutycznych co miesiąc przy Pensjonacie Enklawa (3 godziny zegarowe)
 • 9 mailowych informacji o tematyce zajęć po każdych zajęciach dla rodzica
 • kontakt z trenerem i wsparcie w trakcie trwania treningu dla nastolatków
 • książka Eline Snel “Daj przestrzeń i bądź blisko… Mindfulness dla rodziców i ich nastolatków.” z MP3 + materiały otrzymywane na zajęciach
 • dyplom ukończenia treningu (dla osób, które ukończyły pełny trening- uczestniczyły we wszystkich zajęciach)

TERMINY ZAJĘĆ (niedziele co miesiąc):

spotkanie 1: 24.09.2023 11:30 – 14:30

spotkanie 2: 15.10.2023 11:30 – 14:30

spotkanie 3: 19.11.2023 11:30 – 14:30

spotkanie 4: 14.01.2024 11:30 – 14:30

spotkanie 5: 18.02.2024 11:30 – 14:30

spotkanie 6: 24.03.2024 11:30 – 14:30

spotkanie 7: 21.04.2024 11:30 – 14:30

spotkanie 8: 12.05.2024 11:30 – 14:30

spotkanie 9: 9.06.2024 11:30 – 14:30

 

BONUSY W PROGRAMIE ROZSZERZONYM (wg uczestników poprzednich edycji znacząco ułatwiają wdrożenie praktyki i zwiększają korzyści treningu):

 • jedna konsultacja z rodzicem (online 15 minut) i jedna konsultacja z nastolatkiem (online 30 minut)
 • dostęp do nagrania spotkania informacyjno-warsztatowego dla rodziców – po to, byś dowiedział(a) się, co to jest uważność i Metoda Eline Snel oraz jak wspierać dziecko w trakcie treningu, by miało szansę maksymalnie skorzystać z treningu
 • dostęp do nagrania o programie leśnych zajęć – po to, byś dowiedział(a) się, co dają Twojemu nastolatkowi grupowe spotkania w lesie
 • godzinne warsztaty dla rodziców online w połowie treningu – to wyjątkowe spotkanie umożliwia wymianę doświadczeń w gronie rodziców i wspólną praktykę
 • konsultacja z nastolatkiem po zakończeniu treningu (do 30 minut) – podsumujemy trening oraz porozmawiamy, jak możecie kontynuować praktykę, by cały czas czerpać korzyści

 

STRUKTURA PROGRAMU:

 1. konsultacje przed treningiem*
 2. 9 spotkań terapeutyczno – treningowych w lesie
 3. codzienne 10-20 minutowe ćwiczenia utrwalające wykonywane samodzielnie w domu
 4. konsultacja podsumowująca dla nastolatka po treningu*

* BONUSY w treningu rozszerzonym

 

INWESTYCJA W MOJE DZIECKO WYNOSI:

– 160 zł za godzinę zajęć w programie leśnej terapii

– 175 zł  za godzinę zajęć w programie rozszerzonym** 

** Trening rozszerzony będzie dostępny przy min. 2 zgłoszeniach na tę opcję

[Pierwszeństwo zapisu oraz zniżkę 100 zł mają nastolatkowie, którzy już brali u mnie udział w treningach uważności lub psychoterapii.]

LIMIT MIEJSC : 5 OSÓB***

Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wniesienie opłaty do 3 dni od wypełnienia formularza na konto Magda Kasprzyk 40 1050 1575 1000 0097 4255 7193.

Opcje płatności:

PROGRAM LEŚNEJ TERAPII: 480 zł płatne z góry co miesiąc LUB płatność w ratach 3×1340 zł (300 zł zniżki)

PROGRAM ROZSZERZONY: 525 zł płatne z góry co miesiąc LUB płatność w ratach 3×1475 zł (300 zł zniżki)

*** W przypadku mniejszej grupy, terminy i czas trwania zajęć mogą ulec zmianie. 

 

Co powinien zabrać ze sobą Twój nastolatek:

 • wygodne ubranie dopasowane do warunków atmosferycznych, którego nie szkoda pobrudzić,
 • długie spodnie, oddychające skarpety, buty za kostkę (w razie deszczu- nieprzemakalne- najlepiej kalosze), długi rękaw i nakrycie głowy,
 • preparat odstraszający kleszcze według uznania (naturalne olejki lub dostępne w aptekach środki),
 • plecak z napojem i przekąską.

UWAGA: Podczas zajęć nie używamy telefonów. W nagłych wypadkach Rodzic może dzwonić pod mój numer napisawszy wcześniej smsa, że to pilne i dotyczy nastolatka z grupy LEŚNE NASTOLATKI (podczas zajęć korzystam z telefonu tylko w razie nagłej konieczności)

Więcej informacji: www.magdakasprzyk.pl/o-uwaznosci/

Będziemy angażować się w następujące aktywności:

 • UWAŻNY RUCH- QIGONG

Naturalne światło słoneczne, ćwiczenia fizyczne i kontakt z ziemią (bakterie Mycobacterium vaccae) zwiększają poziom serotoniny- to daje poczucie szczęścia, uspokaja- daje dzieciom konkretne techniki samoregulacji zapobiegając stanom lękowym, depresyjnym oraz uzależnieniom.

 • PRAKTYKA UWAŻNOŚCI / ĆWICZENIA ODDECHOWE/ ELEMENTY TERAPII SYSTEMU WEWNĘTRZNEJ RODZINY / TECHNIKI WYOBRAŻENIOWE ANGAŻUJĄCE WEWNĘTRZNE ZASOBY NASTOLATKÓW

Systematyczne praktykowanie uważności wzmacnia rozwój kory przedczołowej, co sprawia, że dziecko ma większą przestrzeń do zarządzania swoimi emocjami i decydowania o podejmowaniu konstruktywnych działań, a w efekcie zmniejsza się poziom odczuwanego stresu. Nastolatkowie otrzymują narzędzia, dzięki którym łatwiej uspokajają się w zdenerwowaniu, lepiej się koncentrują oraz  wykazują zwiększony poziom życzliwości.

Dzięki różnorodnym praktykom nastolatkowie samodzielnie zestrajają różne części umysłu i ciała, które z kolei zaczynają działać w harmonii- ustępuje ból, przewlekłe zmęczenie, następuje złagodzenie alergii, astmy itd.  

 • DYSKUSJE Z NASTOLATKAMI O LESIE, NATURZE

Edukacja w zakresie bioregionalizmu – obserwacja i rozpoznawanie, co gdzie rośnie, docenianie złożonej sieci powiązań między poszczególnymi istotami, utożsamienie się z miejscem- wrastanie w region poprzez obserwowanie go i branie odpowiedzialności za lokalny ekosystem. Dzięki temu nastolatkowie rozumieją, interesują się i dbają o otaczające środowisko. W ten sposób mogą korzystać z uzdrawiających właściwości natury.

 • SPACERY PO LESIE, AKTYWNOŚCI ROZWIJAJĄCE I AKTYWIZUJĄCE ZMYSŁY

Nauka odpoczynku w naturze, uspokojenie układu nerwowego poprzez łagodne aktywności stymulujące i jednocześnie kojące cały organizm. Naturalna sceneria angażuje umysł, ćwiczy mózg, jednocześnie go nie męcząc.

Przez uaktywnienie wszystkich zmysłów nastolatkowie W PEŁNI korzystają z biochemicznych, percepcyjnych, fizycznych i emocjonalnych dróg oddziaływania lasu na zdrowie- m.in. kojących układ nerwowy, działających bakteriobójczo, przeciwzapalnie, przeciwlękowo, przeciwdepresyjnie oraz sprzyjających budowaniu odporności. Lepsza ochrona przed infekcjami skutkuje lepszym zdrowiem.

 • PRAKTYKA UWAŻNEGO RUCHU, REFLEKSJE NA KONIEC ZAJĘĆ, WSPÓLNA HERBATA

Wspólny czas na refleksje buduje zdolności nastolatków do współdziałania w grupie, dzielenia się uczuciami- a przez to uczy korzystania ze wsparcia społecznego i tworzenia wspierających relacji, co jest najlepszym ubezpieczeniem na życie. To dzięki dobrym relacjom czujemy się bezpiecznie, czerpiemy radość z życia i z odwagą podejmujemy się ambitnych planów.

ZAINTERESOWANY?

Zostaw swój adres e-mal. Od czasu, do czasu prześlemy nań najważniejsze informacje o naszej ofercie i organizowanych wydarzeniach. Gwarantujemy, że nie będzie to zalew nic nie wnoszących mejli.

 

 

UDAŁO SIĘ!